Mano šeštadienis prabėgo Vilniuje kartu su mados verslo kūrėjais. Naktine autostrada vairuojant namo, galvoje sukosi mintys: 25 žmonės susirinko išgirsti padrąsinimų, sėkmės receptų, kaip įšokti į viliojantį mados verslo traukinį ir kuo greičiau pasiekti gerų rezultatų, o aš… 10 valandų juos gąsdinau, pasakodama, kiek daug širdies reikia įdėti, norint sukurti magišką brendą, kaip svarbu viską skaičiuoti (o skaičiai gi – tikras siaubas kūrėjams!), ir apie savikainą, į kurią reikia įskaičiuoti ir automobilio kurą, ir mobilaus telefono sąskaitas, kavą ir t.t., ir apie gudrumą ir gebėjimą bendrauti, užmezgant reikiamus ryšius (ir tai mums, uždariems ir nepasitikintiems šiauriečiams!?), ir planą, kurį paėmę į rankas beveik visi nustebo: ach, kiek daug mes jau vėluojame (profesionalai šiomis dienomis jau yra sukūrę kolekcijas Pavasaris/vasara 2018 ir ima galvoti apie kolekciją Ruduo/žiema 2018/2019). Ir kam tokie seminarai, kokia nauda iš manęs!? Žinau, kad sujaukiau žmonėms galvas – būtų nežinoję, būtų ramiai sau fantazavę, kad ims, ir padarys, o dabar… Keista, kad vis tiek daug dešimtukų parašė…

Na, pykit, nepykit, negaliu aš rožinėmis spalvomis paišyti mados verslo virtuvės ir optimistiniais šūkiais mėtytis: eikit, bandykit, darykit! Per skaudžiai man kainavo mano pačios bandymai… Niekam nelinkėčiau tokių praradimų. Ech, kad taip būtų kas tuomet mane supurtęs ir viską papasakojęs! Aš gi taip pat svajojau, kad jau tuoj tuoj… Išmanymas truputį per vėlai atėjo.

Na, o ką dabar galiu ir noriu dar nuveikti šiame gyvenime – pamatyti pasaulio parodose sėkmingai įsikūrusius lietuviškus mados prekės ženklus ir žinoti, kad užsieniečiai nori jų, trokšta ir perka! Nagi, nenuleiskite rankų, padarykite TAI! Na ir kas, kad sunku. Pastangos atsiperka. Šis verslas gali suteikti tiek materialinę gerovę, tiek moralinį pasitenkinimą (nejau eisite dirbti samdomo darbo??). Susikurkite savo laisvę! „Pasitreniruokite“ gerai ir padarykite TAI! Turiu omenį – pasimokykite vadybos, rinkodaros, nes tik geras išmanymas gali nuvesti prie rezultatų. Juk ant apdovanojimų stalelio lipa ne visi! Taigi, kas iš jūsų?

Jei reiks – rašykite, dar kart padėsiu!